جملات زیبا

مدل لباس|آموزش دوخت|پوشاک زنانه و مردانه

heder-pooshak
آموزش بافت ژاکت زنانه

آموزش بافت ژاکت زنانه

آموزش بافت ژاکت :

برای بافت این لباس ۸ عدد کاموای ۱۰۰ گرمی استفاده شده که در هنگام بافت این کاموا دولا شده است .

تعداد دانه های لباس برای یک فرد ۴۵ کیلو گرمی :

جلو : ۶۰ دانه

پشت : ۱۲۰ دانه

آستین : ۴۵ دانه

بافت جلوی لباس :

ابتدا ۶۰ دانه سر انداخته و من در اینجا کشبافت نبافتم و بعد ۸ دانه را برای جادکمه که بافت ابری میبافیم + بقیه دانه ها را هر مدلی که دوست داشتیم که من در اینجا بافت تیغ ماهی ۳ تایی بافتم .

به اندازه ای که میخاهیم بلندی لباسمون باشد بافته تا زیر بغل که من اینجا ژاکت بلند میخاستم و بلند بافتم و برای جای حلقه آستین ابتدا ۶ دانه کور میکنیم و بافت را طوری ادامه میدهیم که در این قسمت حلقه آستین ۶ دانه دیگر هر ۴ رج یکبار کور میکنیم . بعد میبافیم تا به اندازه بلندی زیر بغل تا سرشانه شود که در اینجا من ۱۴ سانت بافتم . حال که تا اینجا بافتیم به اندازه سرشانه کور میکنیم که در اینجا من ۲۲ دانه برای سرشانه کور کردم که ۲۷ دانه دیگر میماند که این ۲۷ دانه را برای یقه نگه میداریم .

طرف دیگر جلو را هم همین کار را انجام میدهیم فقط دقت شود که دو تا جلو قرینه هم باشند .

پشت لباس :

برای پشت ۱۲۰ دانه ابتدا سر میاندازیم ، بعد از ۱۰ سانت بافت هر طرف یک دانه کم میکنیم البته هر چند رج یکبار تا تعداد دانه های ما در قسمت کمر به ۹۰ دانه برسد .

بعد بافت را ادامه میدهیم تا زیر بغل ، ( از روی جلوی لباس اندازه میگیریم ) بافت زیر بغل هم عینا مثل جلو انجام میدهیم یعنی در هر دو طرف ابتدا ۶ دانه کور کرده بافت را ادامه میدهیم تا سرشانه ، قسمت سرشانه از هر طرف ۲۲ دانه برای سرشانه کور میکنیم و بقیه دانه ها را برای یقه نگه میداریم ( میشود همه دانه ها را یکجا کور کرد و بعد برای بافت یقه دانه گرفت ) .

بافت یقه :

کلا باید ۱۰۰ دانه داشته باشیم ، در قسمت جلو هر طرف ۲۷ دانه داشتیم که دو تا ۲۷ میشود ۵۴ دانه ، پس ۵۶ دانه دیگر میماند که ما در پشتمان ۳۴ دانه برای یقه پشت ماند که باید در بافت دانه زیاد کنیم ، هنگامیکه کل دانه های یقه را در میل میگیریم تا دانه هایمان ۱۰۰ دانه شود طوری زیاد میکنیم که سوراخ نیفتد ، به اندازه ای که میخاهیم بلندی یقه باشد بافته و بعد کور میکنیم .

بافت آستین :

برای بافت آستین ابتدا ۴۵ دانه سر انداخته و این ۴۵ دانه را تا اندازه زیر بغل هر طرف ۱۰ دانه زیاد میکنیم تا بشود ۶۵ دانه .

حال در قسمت زیر بغل از هر طرف ۶ دانه کور کرده بعد ۲ رج یکی ، ۱ دانه کور میکنیم تا تعداد دانه هایمان بشود ۱۶ دانه .

بعد از هر طرف ۴ دانه کور کرده و ۸ دانه وسط را یک جا کور میکنیم .

درزها و دکمه های لباس را دوخته و لباسمان آماده است .

آموزش بافت ژاکت زنانه

آموزش بافت ژاکت زنانه

نکته :

جادکمه لباس را در قسمت راست لباس در میاوریم . هر ۱۰ تا ۱۲ سانت جادکمه میاندازیم .

معمولا این لباسها تا بالا جادکمه و دکمه میخورد برای اینکه لباس زیباتر شود .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>